Provozní doba zařízení

Lázně – bazén Nové Město pod Smrkem

Historie

Slavnostní otevření Jubilejních lázní císaře Františka Josefa v Novém Městě pod Smrkem se konalo 15. ledna 1911. Na první pohled zaujme jejich podobnost s jabloneckými lázněmi, dokončenými o necelý rok dříve. Architektův jasně čitelný rukopis se projevuje nejen typicky „hemmrichovskou“ oplechovanou věžičkou se zvoncovitou střechou, ale také geometrickým dekorem na průčelích a v plavecké hale, ve které se nachází bazén o rozměrech 11,4 x 5,8m. Fasádu dále zdobí reliéfní maskarony, vstup rámují mělce vystupující reliéfní postavy atlantů. Lázně, v jejichž horních patrech jsou městské byty, prošly v roce 2005 celkovou obnovou. Od té doby opět slouží svému původnímu účelu. Vedle libereckého hotelu Schienhof představují nejnáročnější dosud známou Hemmrichovu realizaci mimo Jablonecko.

Současnost

Bazén v památkově chráněné budově lázní v Novém Městě pod Smrkem. Přijďte si zaplavat do nově zrekonstruovaného bazénu nebo relaxovat ve vířivé vaně a nové finské sauně nebo při masáži.
Ať je léto, nebo zima, voda prostě táhne. Sportovní a rekreační centrum nabízí sportovně založeným rodinám – a nejen jim – v Městských lázních plavecký bazén, vířivou vanu, saunu, klasické masáže, ale i velmi vyhledávané masáže lávovými kameny. Tyto oceňují zejména ženy. Pro náročné sportovce máme ještě k dispozici dvě sportovní haly (tělocvičny) včetně ubytování.
 
A když venku pálí sluníčko, pak nelze jinak, než pozvat všechny příznivce plavání a relaxace na přírodní koupaliště s písčitým dnem a travnatými plážemi. Nabízí se zde také občerstvení včetně točeného piva.

Ubytování je možné přímo v místě – ve srubech v areálu koupaliště, na ubytovně nebo v apartmánech v Městských lázních s vlastní kuchyňkou. V tomto krásném areálu pořádáme každý víkend rockové koncerty, country zábavy i diskotéky pro mladší generaci.

Pro vyplnění volného času je k dispozici nové hřiště na plážový volejbal, šipky, stolní kopaná i kuželky. V hale je rovněž horolezecká stěna s mnoha stupni obtížnosti.

Translate »